+48 881 653 315

info@snowmotion.pl

Witaj!

Jesteś niezalogowanym użytkownikiem.
CIUT ZA MOCNO Serre Chevalier PREMIUM

SnowMotion Premium
CIUT ZA MOCNO Serre Chevalier PREMIUM

Termin:
2018-03-23 - 2018-04-01
Ilość wolnych miejsc:
brak miejsc
Cena wyjazdu:
1899.00 1749.00zł
Miejscowość:
Serre Chevalier (Francja)
W cenie dostajesz:

GDZIE JEDZIEMY?

Serre Chevalier obejmuje swym zasięgiem kilka miejscowości (Briançon, Puy-Saint-Pierre, Saint-Chaffrey, La Salle-les-Alpes, Monetier-les-Bains) i jest rozpoznawany jako największy ośrodek w Alpach Południowych. Jest to region w pobliżu granicy z Włochami, charakteryzuje się doskonałymi warunkami pogodowymi: słońce świeci tu aż 300 dni w roku a mikroklimat sprawia, że śniegu jest pod dostatkiem.

Zobacz zdjęcia z wyjazdu do Serre Chevalier ekipy SnowMotion TUTAJ

TRASY
Serre Chevalier to 250 km bardzo zróżnicowanych tras zjazdowych. Oczywiście nasz skipass obejmuje swym zasięgiem cały teren dlatego tak na prawdę codziennie możemy jeździć w innej miejscowości. Na wyróżnienie zasługuje także ogromny obszar do jazdy poza trasami. Specjalny, znany w Europie AVRA park pozwala początkującym freeriderom ćwiczyć i czuć się bezpiecznie. AVRA to skrót od francuskiego Appareils de Recherche de Victimes d’Avalanche – to francuski system wyszukiwania osób zasypanych przez lawiny.

• długość wszystkich tras - 250 km
• trasy łatwe - 70 km, średnie - 130 km, trudne - 50 km
• różnica wysokości - 1200 - 2830 m n.p.m.
• 68 wyciągów o przepustowości 71000 osób na godzinę
• bardzo duże nasłonecznienie, pewna pogoda
• ogromna różnorodność tras
• 4 snowparki
• ogromna strefa do jazdy poza trasami

Zobacz mapkę tras TUTAJ

MONTGENEVRE
W czasie wyjazdu na jeden dzień zabieramy Was na wycieczkę do pobliskiego Montgenevre - słynnej Mlecznej Drogi, gdzie czeka na Was dodatkowe 400 km tras zjazdowych i 100 wyciągów. To tutaj odbywały się Igrzyska Olimpijskie w 2006 roku. Co ciekawe trasy rozpościerają się w 2 krajach - Włoszech oraz Francji. 

BRIANCON
W czasie wyjazdu mieszkamy w Briançon, które jest położone na 1326 m n.p.m. i uznane jest najwyżej położonym miasteczkiem w Unii Europejskiej. Panuje tutaj wyjątkowy mikroklimat i duże nasłonecznienie. Briançon ma bogatą historię i kulturę, znajduje się tutaj wiele fortyfikacji, dawnych mostów, zabytkowych budowli. Zimą miasteczko jest znane jako Serre Chevalier 1200. Nie brakuje tutaj także klubów i dyskotek - każdy znajdzie coś dla siebie

• Briancon - najwyżej położone miasteczko w UE
• alpejski klimat miejscowości
• spora ilośc atrakcji w miasteczku
• mieszkamy przy samych wyciągach 150 m

FREESTYLE
Snowpark położony w sercu terenu narciarskiego w Villenueve na wysokości 2200 m n.p.m. Teren podzielony jest na trzy strefy: podstawową, średniozaawansowaną oraz zaawansowaną. Zaawansowani freestyle’owcy mogą liczyć na 7 modułów: 1 air bag, 1 pole-jam, 1 Rainbow-rail, Bonker, C-rail, 1 S-box oraz rail czarny.

Ciekawostką jest strefa video – film ze swym zjazdem można obejrzeć na dużym ekranie, a kopię wziąć do domu. Teren dostępny dla osób o różnym poziomie zaawansowania jest także popularny wśród rodzin z dziećmi oraz grup przyjaciół.

MeleZone – snowpark w sercu lasu w Villeneuve z wieloma drewnianymi i śnieżnymi atrakcjami. Odpocząć i zjeść można przy jednym ze stołów piknikowych.
FunnyCross – naturalna trasa w wąskiej dolinie Col de Prorel.
W Chantemerle znajduje się boardercross do którego można się dostać wyciągiem krzesełkowym z Grand Serre i z des Comber. Jest to parcours z 9 zróżnicowanymi wirażami, modułami przy różnicy poziomów 80-100 m. Znajduje się tutaj jeszcze terrain park dla każdego. W Briançon mieści się FunnyCross, do którego dotrzeć można wyciągami krzesełkowymi z Prorel i z Rocher Blanc oraz orczykowym z Serre Blanc. To parcours położony w naturalnej dolinie, wyposażony w moduły. Różnica poziomów od 80 do 100 m.

Sponsorzy

Beck's

Partnerzy

DakineGiGi SportNicewoodRevolutRavenBobbleYIAktiv Sport

O nas

SnowMotion to firma organizująca tanie wyjazdy na narty i snowboard. Jesteśmy pasjonatami sportów zimowych, aktualnymi oraz „wyrośniętymi” aktywistami społeczności akademickich. Na swoim koncie mamy ogromną liczbę zorganizowanych imprez, krajowych jak i międzynarodowych, wyjazdów oraz innych meetingow o różnej tematyce. SnowMotion to nie tylko wyjazdy studenckie, każda osoba młoda duchem z pewnością się u nas odnajdzie.

Nasza misja to: „Tworzymy niezapomniany klimat naszych wyjazdów, skupiając dookoła nich ludzi mających podobne pasje oraz chęć doświadczania nowych przeżyć każdego dnia”

Informacje

Jeździmy na wyjazdy zimowe na narty i snowboard. Piszemy o wyjazdach zimowych. Żyjemy wyjazdami zimowymi, nartami, snowboardem... i chcemy naszą pasją zarazić również Ciebie! Weź narty, weź snowboard i dołącz do nas! Organizujemy niezapomniane wyjazdy studenckie na narty i snowboard, zaufaj nam i naszemu doświadczeniu, a my sprawimy, że Twój wyjazd w Alpy stanie się tym niezapomnianym.

Copyright 2012-2019 SnowMotion. All rights reserved.